Tüp Bebek Yönteminde Kadının Tedavisi

Tüp Bebek Yönteminde Erkeğin Tedavisi

Tüp Bebek Yönteminde Kadının Tedavisi

Tüp Bebek Yönteminde Kadının Tedavisi; Tüp bebek tedavisinde daha komplex olan ve sürecin tamamında tedavi uygulanan kadınların en büyük sorunları yumurta üretememeleri veya sperm yumurtayı dölleyememesidir. Bu tip durumlarda öncelikle döllenmeme sorunun ana kaynağı ele alınır.

Kadınlarda daha çok yumurtaların iğne tedavileri ile belirli büyüklüğe gelmesi için tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bunun öncesinde tüplerde olabilecek tıkanıklıkların açılması, adet kanamalarının ve adet düzeninin olmaması, rahim duvarlarının kalınlıklarının yeterli seviyede olmaması veya rahim tüplerinin yapışık olması gibi sendromlar ve sorunlar normal yoldan çocuk olmamasına engeldir.
Kadınların tedavi sürecinde adet düzensizlikleri için adet düzenleme ilaçları uygulanmaktadır.

Rahim Bozuklukları;

Tüp Bebek yönteminde kadının tedavisi

Tüp Bebek yönteminde kadının tedavisi

Kadınlarda genellikle rahim bozuklukları ve yumurta üretememe gibi sorunların sadece bir tedavi veya ilaçla çözüm bulmaz. Çok farklı tedaviler, test ve analizlerle birbirinden farklı ilaçların kullanılır. Bu sayede tüp bebek yönteminde kadının tedavisi işlemleri yapılacaktır.

Kadının rahim filmlerinin yanı sıra, kan testleri ile hormon seviyeleri kontrol edilecek düşük hormon seviyeleri için ilaç ve iğne tedavisi uygulanacaktır. Ayrıca her türlü risklere karşı kadınların rahim tüplerinin filmleri çekilmelidir. Daha sonra olası tüp tıkanıklığı veya tüp yapışıklıklarına göre ilaç tedavisi ve ilaca cevap vermez ise cerrahi müdahale yapılacaktır.

Tüp Bebek yönteminde kadının tedavisi erkeğe göre daha zor, uzun ve karışık bir detaydır. 1 – 12 ay sürecek tedavi süresinde bebeğin doğumuna kadar sürekli tedavi ve gözlem uygulanacaktır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir