Yumurta (Oosit) Dondurma İşlemi

yumurta donasyonu fiyatları

Yumurta (Oosit) Dondurma İşlemi

Yumurta (Oosit) Dondurma İşlemi

Yumurta (Oosit) Dondurma İşlemi

Son yıllarda Yumurta (Oosit) Dondurma İşlemi sağlık problemleri, kariyer planlamaları ve yaşam şartları nedeni ile tercih edilen tüp bebek (ıvf) yöntemlerinden biridir.

Peki yumurta (Oosit) dondurma işlemi nedir?

Yumurta dondurma işlemi kadının yumurtalıklarının  uyarılması sonucu toplanan olgun yumurtaların uygun koşullarda dondurularak saklanmasıdır.

Yumurta dondurma işlemi sonrasında toplanan yumurtalar uzun yıllar saklanabilmektedir. Ayrıca bayanın yaşı kaç olursa olsun toplanan yumurtaların yaşı işlem yapıldığı tarihte kalacaktır. Bu nedenle ileri yaşta gebelik düşünenler için uygun bir tedavi yöntemidir. Yumurta dondurma işlemi yapıldıktan sonra gebelik düşünüldüğünde dondurulan yumurtalar çözülüp kullanılabilmektedir.

Uzman doktorumuz Halil İbrahim Tekin vitrifikasyon adı verilen hızı dondurma yöntemi ile yumurta dondurma işlemi yapılır. Yapıldığı taktirde gerek dondurma gerekse çözülme işlemleri sırasında yumurtaların zarar görme oranı %10 – %5 lere kadar düşmekte olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Dr Halil İbrahim Tekin vitrifikasyon yöntemi ile yapılan yumurta dondurma işlemi sayesinde çözülen yumurtadan elde edilen embriyo ile taze denemelerle elde edilen embriyodan sağlanan gebelik oranının arrtığını gözlemlemiştir. Bu yüzden birbirine yakın olduğunu ve bunun bilimsel çalışmalarla tespit edildiğini de dile getirmiştir.

Sizi arayıp bilgi vermemizi ister misiniz ?

Paylaş

Yorum

  • aycan mutlu Yanıtla

    doktora gittim ve yumurta rezervlerimin azaldığını öğrendim ve bu her geçen süre daha da düşecek o nedenle bende yumurtalarımın dondurulmasını istiyorum. umuarım bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz.

    22 Kasım 2014 - 23:56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir