Tüp Bebek Tutmamasının Belirtileri

Yazılar Geri dön

Tüp Bebek Tutmamasının Belirtileri

Tüp Bebek Tutmamasının Belirtileri; Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuca ulaşıldığında belli belirtiler oluşur. Doğal olarak başarısızlık yaşandığında da durumu anlamak için belli belirtiler yer almaktadır.

İlk olarak tedavi süresi başladıktan sonar embriyo transferi yapılır. Embriyo transferi yapıldığı andan itibaren geçen 12 gün sonra gebelik testi yapılır. Bu 12 gün geçmeden anne adayı eğer adet olur ise gebelik gerçekleşmemiş demektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir kıstas vardır. Bazen bu 12 günlük süreçte adet kanaması değil de daha açık renkli bir kanama meydana gelebilir. Bu kanamanın adet ile karıştırılmaması gerekir. Bu yüzden kesin karar vermek için 12 gün sonunda mutlaka kan testi yapılmalıdır.

Embriyonun rahimde tutunması;

Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi

Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi

Embriyonun rahimde tutunması için belli başlı kriterler söz konusudur. İlk olarak anne adayının Rahim kalınlığı gebeliğin oluşmasına büyük etkendir. Eğer anne adayının rahim zarının kalınlığı 8 mm düşük ise başarısızlık oranı artmaktadır.

Anne adayının sağlık durumu da önemli etkendir. Daha önce çeşitli Rahim veya yumurtalık ile ilgili ameliyat, operasyonlar geçirmiş adaylarda bu etkenlerden dolayı tüp bebek tedavisinde başarı oranı düşebilir. Ayrıca anne adayında polip veya miyom gibi sorunların olması da başarısızlık nedenleri arasında gösterilebilir.

Embriyo transferi yapılmadan önce döllenen yumurtalar arasında oluşan en kaliteli embriyo yu seçmek önemlidir. Kalitesiz embriyo seçimi de gebeliğin oluşmasını büyük oranda etkilemektedir.

Transferden sonra embriyo rahme tutunmuş ise damarlanma gerçekleşir. Damarlanma gerçekleşirken herhangi bir sorun ortaya çıkar ise başarısızlık meydana gelebilir. Bunların dışında başarısızlık nedenleri ve belirtileri için uzmanınız ile görüşmeniz en doğru karar olacaktır.altduzelt 1024x195 - Tüp Bebek Tutmamasının Belirtileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılar Geri dön