Tüp Bebek Tedavi Öncesi Neler Yapılmalı?

Tüp Bebek Tedavi Öncesi Neler Yapılmalı?

Tüp Bebek Tedavi Öncesi

Tüp Bebek Tedavi Öncesi

Tüp Bebek tedavi öncesi alınması gereken bazı temel önlemler var. Bu önlemlerden bir tanesi size en uygun tedaviyi seçebilmeniz için yumurtalık rezerviniz hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yani cevabı kötü olabileceği bir hastada, standart bir protokol yöntemiyle tedavinin yapılması şansınızı baştan azaltacaktır. Ona uygun bir tedavi alternatifi oluşturup, uygun bir tedavi yöntemiyle baştan başlamakla çok büyük fayda görülecektir. Bunun dışında rahimin içerisinde bazı polip gibi bir oluşumu atlayıp tedaviye başlandığında tedavi şansı düşebilecektir.

Yine çok önemli tedavi şansınızı azaltan bir faktör var, bu da tüplerin içerisinde sıvı dolu olmasıdır. İşte bu sıvı olan tüpler geri akımla içeri aktığında tutunmayı olumsuz yönde etkiliyorlar. Dolayısıyla tüp bebek tedavisine başlamadan önce hastanın mutlaka bu gibi olumsuz etkilere maruz kalıp kalmadığını ve tedaviyi etkileyip başarıyı azaltıp azaltmadığını mutlaka gözden geçirmek lazım.

Tüp Bebek Tedavi Öncesi Önemli Faktörler

Önemli faktörlerden bir diğeri ise hastanın gerçekten bu işe psikolojik olarak hazır olduğundan da emin olmak gerekir. Bu da çok önemli kriterlerden bir tanesidir. Bazen iş yükü yoğunluğu nedeniyle de hastalar ekstra bir stres altında kalabiliyorlar. Ancak bir tüp bebek tedavisinde en iyi şartlarda, gerek klinik gerek ise hekim bazında hastaların hazır olduğuna inanılması, hastaların da kendileri açısından bu tedaviye kafaca hazır olduğundan emin olduğu bir dönem içerisinde başlamasında fayda var.

Sizi arayıp bilgi vermemizi ister misiniz ?

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir