Sperm Donasyonu Tedavisi

Sperm Donasyonu Tedavisi

Sperm Donasyonu Tedavisi; Sperm donasyonu (sperm nakli) ; çocuk sahibi olmak isteyen ancak erkeğin meni ve testislerinde hiç spermin bulunamadığı durumlarda bankadan temin edilen spermin eşinin yumurtası ile döllenmesi işlemine sperm donasyonu denir.  Yaklaşık 100 yıldan bu yana çocuk sahibi olmak isteyen ve infertilite (kısırlık) tedavisi gören çiftler için sperm donasyonu (sperm nakli)  umut olmuştur.

Sperm Donasyonu Tedavisi

Sperm Donasyonu Tedavisi

Sperm donasyonu kimlere uygulanır?

Çocukluk döneminde geçirdiği ateşli hastalıklar, doğuştan oluşan inmemiş testis sorunu, genetik rahatsızlıklar ve kanser tedavisinde uygulanan kemoterapi, radyoterapi sırasında yada cerrahi işlemlerde testislerin zarar görmesi spermin hiç olmaması yada dölleme kabiliyetine sahip olmaması durumlarında baba olmak isteyenlerin sperm donasyonundan başka seçeneği yoktur.

 

Sizi arayıp bilgi vermemizi ister misiniz ?

 

Paylaş

Yorum

 • Sedat Akarsu Yanıtla

  Merhaba hocam, sperm donasyonu işlemleri için sperm bağışı neye göre kabul ediliyor? Bağışçının genetik, fiziki ya da psikolojik özellikleri dikkate alınıyor mu acaba.

  2 Şubat 2016 - 10:51
 • Sedat Kaba Yanıtla

  Merhaba Halil ibrahim bey, benim doğuştan hiç spermim bulunmuyor çocuk sahibi olamıyorum. Tüp bebek tedavisi olmak istiyorum ama tek yol sperm nakli mi

  4 Şubat 2016 - 11:40
 • Ziya Yanıtla

  Hocam spermlerde sorun olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz. Tüp bebek ve kısırlık tedavisine başlamamız gerekiyor mu problemimizi öğrenmek için?

  8 Şubat 2016 - 12:13
 • Sperm Donasyonu (Sperm Nakli) Fiyatları | Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Yanıtla

  […] Sperm donasyonu (sperm nakli) Türkiye ve birçok dünya ülkesinde yasak bu nedenle bu tedaviyi yaptırmak isteyen çiftlerin birçoğu Kıbrısa gitmektedir. Özellikle Türkiye’den sperm donasyonu yaptırmak isteyen çiftler hem maddi olarak diğer dünya ülkelerine göre daha uygun olduğu için hem de sakin, huzurlu bir tatil olanağı sağladığı ayrıca pasaport gerekmediği için Kıbrıs’ı tercih etmektedir. […]

  10 Şubat 2016 - 14:50
 • Rasim Yanıtla

  Sperm nakli yoluyla doğacak bebeklerin genetik olarak çocuğa aktarımı nasıl olacak peki?

  12 Şubat 2016 - 14:35
 • Sefa Yanıtla

  Hocam sperm nakli Türkiye’ de uygulanıyor mu, ya da yumurta ile sperm donör işlemleri?

  18 Şubat 2016 - 13:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir