Donör Seçimi ve Sperm Donasyonu (Sperm Nakli) Nasıl Uygulanır?

Donör Seçimi ve Sperm Donasyonu (Sperm Nakli) Nasıl Uygulanır?

Donör Seçimi; Sperm Donasyonu (Sperm Nakli) Nasıl uygulanır?Sperm donasyonuna  başlamadan önce bayan için gerekli muayene ve testlerin değerlendirip sonuçlara göre sperm donasyonu programı uygulanmalıdır. Bu aşama sonrasında çiftlere sperm donasyonu ve donör hakkında gerekli bilgiler verilir. Bundan sonraki işlemler tüp bebek tedavisi ve aşılama yöntemiyle aynıdır. Bayanın test sonuçlarına göre tüplerde tıkanıklık gibi bir sorun yoksa bankadan alınan sperm ile aşılama işlemide yapılabilir başarı oranı % 20 civarındadır. Diğer bir seçenek standart tüp bebek yöntemidir. Bankadan alınan sprem yumurta toplama günü çözülerek mikroenjeksiyon yapılır. Elde edilen embriyolardan uygun olanı rahme transfer edildikten sonra varsa kalan emriyolar dondurularak saklanır. Bu yöntemle gebelik şansı aşılamaya oranla daha yüksektir.

Donör Seçimi

Donör Seçimi

Sperm Bankası ve Donör Seçimi

KKTC sperm bankası kurmak yasalarına göre mümkün olmadığı için bizde merkezimizde bu işleme başladığımızdan beri Cryos Danimarka ile birlikte çalışmaktayız. Hastalarımıza temin edilen spermi Cryos’tan almış olduğumuz sertifikaları ile birlikte vermekteyiz. Bu şirket dünyadaki en eski, en güvenilir ve en büyük bankadır.

Donörler kalıtsal, bulaşıcı ve cinsel hastalıkların tespiti için gerekli gerekli testlerden  geçmiş ve herhangi bir fiziksel, ruhsal sağlık problemi olmayan 18-30 yaş arası bireylerdir. Bunlar arasından çiftler kan gurubu, boy, ten, kilo ve göz rengine göre seçim yapabilirler.

Sizi arayıp bilgi vermemizi ister misiniz ?

Paylaş

Yorum

  • Merve Seçici Yanıtla

    Hocam merhaba, donör seçimi konusunda eşim bir hayli tereddütlü. Sperm bağışı için testten geçirilen donörlerle tanışma gibi bir olasılık yok sanırım?

    1 Şubat 2016 - 11:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir