Doğurganlık Aşısı Nedir? Nasıl Yapılır?

Doğurganlık Aşısı Nedir? Nasıl Yapılır?

Doğurganlık aşısı diye bahsedilen tedavi Dr Halil İbrahim Tekin tarafından 4 yıldır tekrarlayan düşük yapan hastalara başarıyla uygulanmaktadır.İlaç aslında Granülosit denilen ve bir tür beyaz küre hücrelerinin koloni yapmalarını uyaran bir ilaçtır. Bu ilaç uzun yıllardan beri Türkiye’de kanser ilaçlarının yan etkilerini önlemek amacıyla kanser hastalarında kullanılmaktadır.

Doğurganlık Aşısı

Doğurganlık Aşısı

Doğurganlık Aşısı Nedir?

Doğurganlık Aşısı Nasıl Yapılır?

Dr Halil İbrahim Tekin bu filgrastim yada Neupogen isimli ilacı tekrarlayan düşük yön hastalarda başarıyla uygulamıştır. Bu ilaç tedavisi tüp bebek yaptıran hastalara herhangi bir fayda sağlamamaktadır. Bu ilacın kanıtlanmış olan faydası bir kısım tekrarlayan düşükler yaşayan hastalardır. Sebebi açıklanamayan tekrarlayan düşüklerde fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Dr Halil İbrahim Tekin bu tedaviyi, bu şekilde adlandırılmasını adlandırılmasını doğru bulmamakta ancak bir grup tekrarlayan düşük vak’alarında faydalı olacağını düşünmektedir.

Sizi arayıp bilgi vermemizi ister misiniz ?

Paylaş

Yorum

 • Zeynep İrem Yanıtla

  Neupogen ve filgrastim ilaçarından bahsetmişsiniz, doğurganlık aşısı için başka ilaçlarda var mıdır acaba yoksa sadece bu ikisi mi var? Bunun dışında tüp bebek tedavisinde herhangi bir yan etkileri mevcut mudur?

  18 Ocak 2016 - 14:49
 • Burcu İnce Yanıtla

  piayasada doğurganlık aşısı yerine hangi isim kullanılıyor ki, ona göre bilmekte fayda var. Bir de tüp bebek tedavisinde bu doğurganlık aşısı diye adlandırılan yöntem şart mıdır?

  5 Şubat 2016 - 11:32
 • Canan Tuğlu Yanıtla

  Hocam merhaba ben 5 yıllık evliyim ve 3 kere aşılama oldum, ben de aşılama tedavisi görüyorum , bu tedavi düşük olmayana uygulanmıyor mu? bu arada polistik over hastasıyım şansınız var mı bizim de hocam ?

  17 Şubat 2016 - 11:33
 • Kevser Yanıtla

  Merhaba Halil İbrahim Bey, tekrarlayan düşük için sadece Neupogen ilacı mı kullanmak gerekir, başka bir alternatifi mümkün mü?

  19 Şubat 2016 - 14:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir